CoLab

Tři choreografie v jednom představení. Taneční projekt vytvořený třemi zahraničními choreografy z Japonska, Izraele a z Německa v podání českého souboru Pop Balet. 

Více info na www.co-lab.cz

První představení, které vzniklo ve spolupráci Tanečního souboru Pop Balet a Tance bez hranic. V Divadle Na Fidlovačce ho v letošní sezóně uvedeme hned ve třech reprízách. Přijďte si užít mezinárodní taneční show.

13. února 2023 I 19:00

27. března 2023 I 19:00

14. června 2023 I 19:00

Své vstupenky rezervujte ZDE.

ANOTACE:

Tři choreografie v jednom představení. Taneční projekt vytvořený třemi zahraničními choreografy z Japonska, Izraele a z Německa v podání českého souboru Pop Balet. 

Japonsko-australská choreografka Yukino McHugh vytvořila se souborem dílo ‘’Hanging Out’’ zabývající se tématem konzumerismu, spotřební společnosti a extrémy, v kterých se naše současná společnost nachází. Ztracení se v materiálním světě zaběhnutých vzorců chování, toxických zvyků a kolektivního nevědomí zapříčiněného dnešním materialismem.

Izraelský choreograf Vasko Nasonov se s tanečníky ponořuje do zkoumání a studia jeho pohybového slovníku, taneční techniky a způsobu práce. Choreografie oslavuje tanec jako takový, pracuje s kombinací technik contemporary, hip hop, house dance a floorwork. 

Kenan Dinkelmann z Německa umělce provedl očistným procesem, kdy se skrze tanec lze dostat až do transcendentálního stavu. Představení „Demon Cleaner“ pátrá po starodávném kouzlu tance, prvotní hybné síle člověka, která světu vládla dávno před slovem.

___________________________________________________

ABSTRACT:

Three choreographies as part of one performance. A dance project created by three international choreographers from Japan, Israel and Germany, performed by the Czech dance company Pop Balet.

The Japanese-Australian choreographer Yukino McHugh presents her piece “Hanging Out”, which deals with the topics of materialism, consumer society and the extremes that our contemporary society is going through - lost in a possessive world of established patterns of behaviour, toxic habits and collective unconsciousness caused by today's materialism.

With Israeli choreographer Vasko Nasonov, the dancers embody his distinct movement language, technique and approach. His choreography is a celebration of dance as such, inviting a combination of styles from contemporary and floorwork to hip hop and house.

Kenan Dinkelmann from Germany takes his dancers through a cleansing process, whereby a transcendental state can be achieved through dance. The performance “Demon Cleaner” is a search for the age-old magic of dance, the primary mode of expression of humans, long before language took over the world.

TVŮRCI/AUTORS

Choreografie/Choreography: Kino McHugh, Vasko Nasonov, Kenan Dinkelmann
Režie/Director:  Jana Maroušková
Tančí/Dancers: Taneční soubor Pop Balet
Grafický design/Grafic Design:  Goblins
Fotografie/Photography:  Filip Smelík, Kristýna Husáková