O nás

Pop Balet

Pop Balet je profesionální taneční soubor s tradicí již od roku 1971. Věnujeme se všem stylům, aktivně vystupuje v divadlech i na komerčních akcích. Stabilně je v souboru 6 tanečníků, ale tančí v něm podle potřeby i externisté. Jsme schopni během krátkého času vytvořit choregrafii přímo na míru.

Hlavní výhodou, která se značně projevuje na výsledných choregrafiích je fakt, že naši tanečníci spolu tančí již od útlého dětství, takže spolu dokážou během tance intenzivně komunikovat a jsou především perfektně sehraní. Tanečníci také mají vystudovanou taneční konzervatoř, pravidelně se účastní workshopů s prestižními choreografy (Tanec bez hranic, World Dance Movement) a většina z nich se sama věnuje výuce tance (Taneční škola InDance).

K nejvýznamnějším uměleckým projektům souboru patří například celovečerní představení Tanecbook, které se tančilo i na Nové scéně Národního divadla, představení Trinity (divadlo Komedie) a také nastudování Dvořákovy Rusalky společně se živým orchestrem (Brusel). Pop Balet se také umístil na 1. místě v soutěži Taneční skupina roku s choreografií Lights. Ukázky všech jmenovaných projektů můžete najít v sekci Umělecké projekty.

K nejúspěšnějším komerčním akcím řadíme turné Optický klam Olgy Lounové, dále vystoupení na akci Fotbalista roku po boku Karla Gotta (píseň Za obzor), tančili jsme také pro společnosti Mary Kay nebo Symbio+ a pravidelně tvoříme doprovodný program na akci Czech Hotel Awards. Velmi pozitivní ohlasy přinesla také spolupráce s Janem Smigmatorem na jeho swingové show Sinatrology. Videa ze všech zmíněných akcí naleznete v sekci Komerční projekty.