O nás

Pop Balet

Pop Balet je profesionální taneční soubor s tradicí již od roku 1971. Věnujeme se všem stylům, aktivně vystupuje v divadlech i na komerčních akcích. Stabilně je v souboru 6 tanečníků, ale tančí v něm podle potřeby i externisté. Jsme schopni během krátkého času vytvořit choregrafii přímo na míru.

Hlavní výhodou, která se značně projevuje na výsledných choregrafiích je fakt, že naši tanečníci spolu tančí již od útlého dětství, takže spolu dokážou během tance intenzivně komunikovat a jsou především perfektně sehraní. Tanečníci také mají vystudovanou taneční konzervatoř, pravidelně se účastní workshopů s prestižními choreografy (Tanec bez hranic, World Dance Movement) a většina z nich se sama věnuje výuce tance (Taneční škola InDance).

K nejvýznamnějším uměleckým projektům souboru patří například celovečerní představení Tanecbook, které se tančilo i na Nové scéně Národního divadla, představení Trinity (divadlo Komedie) a také nastudování Dvořákovy Rusalky společně se živým orchestrem (Brusel). Pop Balet se také umístil na 1. místě v soutěži Taneční skupina roku s choreografií Lights. Ukázky všech jmenovaných projektů můžete najít v sekci Umělecké projekty.

K nejúspěšnějším komerčním akcím řadíme turné Optický klam Olgy Lounové, dále vystoupení na akci Fotbalista roku po boku Karla Gotta (píseň Za obzor), tančili jsme také pro společnosti Mary Kay nebo Symbio+ a pravidelně tvoříme doprovodný program na akci Czech Hotel Awards. Velmi pozitivní ohlasy přinesla také spolupráce s Janem Smigmatorem na jeho swingové show Sinatrology. Videa ze všech zmíněných akcí naleznete v sekci Komerční projekty.

Mladé soubory Pop Balet

Mladé soubory Pop Balet můžeme považovat za líhni pro budoucí profesionální tanečníky. Vybraní talentovaní tanečníci a tanečnice mají možnost stát se členy mladších souborů Pop Balet a intenzivně rozvíjet své nadání. Soubory jsou rozděleny dle věku (8 - 25 let) i schopností a pracují s nimi nejen ti nejlepší pedagogové a choreografové školy, ale také špičkoví zahraniční choreografové z USA a Evropy. Kromě dalšího vzdělávání v oblasti umění připravují soubory vlastní projekty a reprezentují práci školy na domácí a zahraniční taneční scéně. Pop Balet z.s. se snaží tyto nadané mladé umělce podporovat a zajišťovat jejich umělecký, osobností i jevištní růst. Tanečníci mají také možnost studovat tanec na konzervatoři - Taneční centrum Praha. 

 Program výběrových skupin je rozšířen o větší počet lekcí jazzového tance a dbá se více na výuku tanečních technik. Jednou až dvakrát týdně je zařazena výuka klasického baletu, který je pro profesionální tanec zcela nezbytný. Taneční repertoár výběrových skupin je velmi široký. 

Tanečníci jsou postupně vedeni k tvořivé práci a začínají se aktivně podílet při tvorbě choreografií. Starší tanečníci se mohou zúčastnit školení pro lektory naší taneční školy a po úspěšném absolvování mohou začít vyučovat například v Taneční škole InDance.  Současné soubory Pop Balet tak navazují na tradici profesionálního souboru Pop Balet.

Do souborů Pop Balet se dá dostat přes casting, který pořádáme několikrát ročně, informace naleznete v aktualitách nebo na naší facebookové stránce.

Každý rok soubory Pop Balet vytvoří minimálně jedno celovečerní představení, mezi nejúspěšnější se řadí diptych Americký Sen / Svatební cesta (divadlo Komedie a Hybernie), také Petr Pan, který již 2x vyprodal divadlo Hybernia a nejnovější projekt 137 úhlů pohledu. Ukázky naleznete v sekci Umělecké projekty. 

Žáci souborů se pravidelně účastní uměleckých přehlídek a vystupují také na veřejných akcích (Vánoční / Velikonoční trhy na Staroměstském naměstí, Dny Prahy 15,..)