Yes.

Yes.

Yes. - Nový projekt hlavního souboru

The Blame Game - online představení 30. dubna

Moje práce je můj život, ale je to jen práce.

 

Snažíme se předhonit své okolí? Yes?
Snažíme se předhonit sami sebe? Yes?
Přeceňujeme své vlastní kapacity? Yes?

Je potřeba se opravdu zavděčit všem? Yes?
Je tlak okolí ukazatelem toho, kolik ještě sami dokážeme snést? Yes?

Dokážeme si říct o pomoc, když to potřebujeme? Yes?

Může být “Ne” naše nové “Ano”? Yes.


Tématiku vztahu k práci interpretují tanečníci v představení Yes., celovečerním díle tanečního divadla. Pro každého z nás znamená práce něco jiného a náš vztah k ní se může v průběhu času radikálně změnit. Představení upozorňuje na riziko toxického vztahu s prací či cestou kariéry, kterou jsme si zvolili. Rozpoznat tento vztah bývá často obtížné z obou stran - jak z pohledu prožívajícího jedince, tak z pohledu jeho okolí. Yes. je změť obrazů naší společnosti, nabádající k vědomému pozorování sebe sama i světa okolo nás. 

 


Nebuďte na to sami. 

Dotýká se vás téma představení Yes.?

Poznáváte některé vzorce svého smýšlení?

Máte nutkavý pocit, že je ve vašem životě nutná změna?

V rámci projektu Yes. navázal Taneční soubor Pop Balet spolupráci s Hedepy, společností zabývající se online terapií.


“V Hedepy věříme, že terapie je cesta k tomu, cítit se lépe, a že lidé nemusí být na své obtíže sami. Proto jsme založili platformu pro online terapie, jejímž cílem je zjednodušovat cestu k psychoterapii a zbavovat ji předsudků.

V rámci zakoupení vstupenek na představení Yes. jsme pro vás přichystali výhody, které vám pomohou udělat první krok v péči o své psychické zdraví, a můžete je uplatnit právě na webu: https://hedepy.cz/.

Choreografie: Zuzana Dobešová

Tančí: Veronika Bjalončíková, Natálie Halouzková, Eva Skácelíková, Barbora Slunéčková, Josef Veselý

Pop Balet ON STAGE  26.6. 2020 Divadlo Na Fidlovačce

Co všechno se dá vytvořit za necelé dva měsíce? Ano, právě tak málo času měli naši lektoři a tanečníci na nastudovaní choreografií pro závěrečné představení Pop Balet ON STAGE.

Ani deset týdnů odloučení během nouzového stavu nám nesebralo chuť společně tvořit a neuhasilo naši taneční vášeň. Všechny soubory začaly ihned po návratu do tanečních sálu intenzivně trénovat.  Za neuvěřitelně krátkou dobu oprášili staré a připravili nové choreografie. 

V představení Pop Balet ON STAGE nehledejte jeden příběh, vnímejte jednotlivce, osobní příběhy a pocity každého z tanečníků. Ať lektor, tanečník nebo rodič, každému z nás se v poslední době život změnil. Někomu se otočil vzhůru nohama, někdo se všemu postavil čelem, někdo měl strach a někdo si možná jen řekl, že zase bude líp. Děkujeme všem členům našich souborů i jejich rodinám, že to velké neznámé spolu s námi přečkali a věřili, že se do tanečních sálů a na jeviště zase vrátíme. A je to tu! Pop Balet už není On Air. Pop Balet ON STAGE - představení plné osobních emocí a radosti, že jsme opět spolu.

Fotografie z představení si můžete prohlédnout ZDE

Láska je zDARma - představení všech souborů Pop Balet

Taneční přestavení plné emocí a kvalitního tanečního umění. Motivem, který spojuje všechny choreografické celky tohoto představení je láska.
Vážíme si dostatečně toho, co od života dostáváme zdarma? Rodinu, svobodu, čistý vzduch, tlukot srdce? Jde o nikdy nekončící nabídku, nebo mají všechna zdarma svou omezenou platnost? A jak velkou cenu budeme ochotni zaplatit, když zjistíme, že vše co bylo doposud samozřejmé je najednou pryč? “Vyprodáno”, křičí život a proudy slz tečou po tvářích tisíců...A tak nezapomínejme na lásku. Lásku k vzácnému i všednímu. Lásku k sobě i k bližnímu. Láska je karma. Láska je zdarma.

Fotografie z představení si můžete prohlédnout ZDE.

Rusalka - představení profesionálního souboru Pop Balet

Premiéra představení, v němž se snoubí krása tance, operního zpěvu a živého orchestru doplněného o pasáže využívající videoprojekci, se odehrála 19. listopadu 2016 v jedné z nejslavnějších koncertních síní Flagey v Bruselu.

Fotogalerii k představení Rusalka simůžete prohlédnout ZDE.

Trinity - představení profesionálního souboru Pop Balet

Tento taneční triptych o objevování a zkoumání mezilidských vztahů mohli diváci poprvé vidět 17. listopadu 2015 v Divadle Komedie. Něžnost a empatie postupně přerůstá v agresi, která i v těch nejčistších bytostech probouzí zlost, jenž je donutí k hrůzným činům.

Fotogalerii k představení Trinity si můžete prohlédnout ZDE.

Tanecbook - představení profesionálního souboru Pop Balet

V roce 2012 byla na Nové scéně Národního divadla uvedena premiéra představení o virtuální NErealitě s názvem Tanecbook. Do září 2014 zhlédlo toto představení více než 7 000 diváků.

Fotogalerii k představení Tanecbook si můžete prohlédnout ZDE.