Umělecké projekty

Umělecké projekty

Láska je zDARma - představení všech souborů Pop Balet

Taneční přestavení plné emocí a kvalitního tanečního umění. Motivem, který spojuje všechny choreografické celky tohoto představení je láska.

Vážíme si dostatečně toho, co od života dostáváme zdarma? Rodinu, svobodu, čistý vzduch, tlukot srdce? Jde o nikdy nekončící nabídku, nebo mají všechna zdarma svou omezenou platnost? A jak velkou cenu budeme ochotni zaplatit, když zjistíme, že vše co bylo doposud samozřejmé je najednou pryč? “Vyprodáno”, křičí život a proudy slz tečou po tvářích tisíců...A tak nezapomínejme na lásku. Lásku k vzácnému i všednímu. Lásku k sobě i k bližnímu. Láska je karma. Láska je zdarma.

Fotografie z představení si můžete prohlédnout ZDE.

137 úhlů pohledu - společné představení mladých souborů Pop Balet

Na světe neexistuje jediná pravda. Vždyť na jediný svět nahlíží více než sedm miliard odlišných lidských pohledů. 
Žijeme v jednotném prostředí, jsme vystaveni podobným okolnostem i podmínkám, a přesto ho každý vidíme po svém. Jsme ovlivněni vlastní vírou a životní filosofií, cestou, kterou jsme ušli, a zkušenostmi, které jsme během ní získaly. Jak tedy zážitky formují náš vlastní názor?"
Stejnou situaci vnímá každý člověk jinak - z různých úhlů pohledu. Náš život ovlivňují rozhodnutí, kterým čelíme každý den. Co kdybychom se ale v daný okamžik rozhodli jinak? Jak moc by se změnila cesta, kterou kráčíme a kam by nás nakonec zavedla? Tanečníci výběrových souborů Pop Balet se představí v novém projektu nesoucí název 137 úhlů pohledu. Na prknech divadla Hybernia Vás zasvětí do příběhů lidí, jejichž rozhodnutí jejich životy významně ovlivnilo.
Čeká Vás intenzivní zážitek plný emocí, který byste si v žádném případě neměli nechat ujít!

Fotgrafie z představení si můžete prohlédnout ZDE.

Petr Pan společné představení mladých souborů Pop Balet

Příběh o chlapci, který nechtěl vyrůst, je znám téměř po celém světě. V podání souborů Pop Balet vás bude bavit i dojímat zároveň. Dne 14. června 2017 jsme se v divadle Hybernia těšili z vyprodané premiéry a 23. října 2017 z neméně úspěšné reprízy tohoto představení. Nenechte si ujít nejspíše poslední reprízu 24. 4. 2018!

Fotogalerii k Petru Panovi si můžete prohlédnout zde.

Americký sen / Svatební cesta - společná představení mladých souborů Pop Balet

První z příběhů vypráví o světe neomezených možností a o tom, že cesta za svým snem může být dlouhá a spletitá, ale vyplatí se. Druhý příběh vás vezme na svatební cestu doslova kolem světa. 

Fotogalerii k Americkému snu a Svatební cestě si můžete prohlédnout zde.

Rusalka - představení profesionálního souboru Pop Balet

Premiéra představení, v němž se snoubí krása tance, operního zpěvu a živého orchestru doplněného o pasáže využívající videoprojekci, se odehrála 19. listopadu 2016  v jedné z nejlepších koncertních síní Flagey v Bruselu.

Fotogalerii k Rusalce si můžete prohlédnout zde.

Trinity - představení profesionálního souboru Pop Balet

Tento taneční triptych o objevování a zkoumání mezilidských vztahů mohli diváci poprvé vidět 17. listopadu 2015 v divadle Komedie. Něžnost a empatie postupně přerůstá v agresi, která i v těch nejčistších bytostech probudí zlost, jenž je donutí k hrůzným činům.

Fotogalerii k Trinity si můžete prohlédnout zde.

Tanecbook - představení profesionálního souboru Pop Balet

V roce 2012 byla na Nové scéně Národního divadla uvedena premiéra představení o virtuální NE-realitě s názvem Tanecbook, které do září 2014 zhlédlo již více než 7 000 diváků.

Fotogalerii k Tanecbooku si můžete prohlédnout zde.

V roce 2012 se soubor Pop Balet stal vítězem Taneční skupiny roku v kategorii Dance Art.  

Galavečer souborů Pop Balet

Pravidelně dvakrát do roka se v Salesiánském divadle v Kobylisích koná Galavečer souborů Pop Balet. Jde o přehlídku aktuálně nejnovější taneční tvorby všech souborů Pop Balet. Na tanečníky se můžete těšit vždy v předvánočním čase a na konci školního roku v červnu.

Fotogalerie z Galavečerů ZDE.